Jdi na obsah Jdi na menu
 


Městská muzea

Příspěvky

Napajedla - bývalý klášter a muzeum

Klášterní objekt ve městě Napajedla byl postaven roku 1876 pro Milosrdné sestry sv. Kříže, které sem byly pozvány hraběnkou Mathildou ze Stockau o dva roky dříve. V roce 1879 byl založen Milosrdnými sestrami sv. Kříže výchovný ústav LUDMILA, který zde působil až do roku 1948. Tehdy byl tento druh škol zestátněn, řádové sestry byly přiřazeny do pečovatelských domů.

 
27. 2. 2019 | Rubrika: Městská muzea | Komentářů: 0

Třinec - muzeum třineckých železáren a města Třince

Podnikové muzeum v bývalém obytném domě bylo otevřeno roku 1969 jako první hutnické muzeum v republice. Roku 1992 pak přibyla expozice o historii města Třince a o dva roky později začaly pravidelné krátkodobé výstavy. Od roku 1997 se pro výstavní účely využilo i schodiště muzea, kde byla zřízena galerie Na schodech, ve které svá díla vystavovala již celá řada předních umělců.

 
10. 2. 2019 | Rubrika: Městská muzea | Komentářů: 0

Žarošice - muzeum a komunitní centrum

Když jsme se vraceli domů z třídenního pobytu v Kyjově, zastavili jsme se v obci Žarošice, abychom si zde prohlédli dvě zajímavosti. První z nich bylo místní muzeum, které se nám s menšími obtížemi podařilo najít. Auto jsme zaparkovali v těsné blízkosti budovy a šli jsme se podívat, jestli jsme se v nedělní ráno trefili do otevírací doby. Dveře sice byly zamčené, ale také na nich bylo napsáno telefonní číslo, na které jsme zavolali. Po několika minutách přišel pán a vpustil nás dovnitř.

 
15. 12. 2018 | Rubrika: Městská muzea | Komentářů: 0