Jdi na obsah Jdi na menu
 


Loučka u Vizovic - rozhledna Doubrava

Na rozhlednu Doubrava nedaleko obce Loučka jsme se vydali první říjnový den jednoho roku, kdy hezky svítilo sluníčko a teplo bylo tak akorát na příjemný výlet. Auto jsme nechali na malém parkovišti u silnice, kde jsme našli mapu zdejšího kraje do níž jsme krátce nahlédli.

Loučka - rozhledna Doubrava

Poté jsme přešli napříč přes asfaltku a vydali se k vyhlídkové věži, přičemž nás správným směrem vedla modrá značka. Kráčeli jsme po přímé široké lesní cestě vedoucí pořád nahoru a po půl kilometru chůze jsme mezi stromy přišli ke stožáru, jenž byl vybudován na podzim roku 2002 na hřebeni kopce Doubrava.

Loučka - rozhledna Doubrava - vysílač mobilního operátora

Museli jsme pořádně zvednout hlavu, abychom dohlédli na jeho konec a připadalo nám, že se stožár vysoký 55 metrů dotýká až mraků plujících po modré podzimní obloze. Když jsme si rozhlednu s obavami prohlédli, zamířili jsme brankou v plotě ke stánku s občerstvením, kde jsme si koupili vstupenky, turistickou známku a také jsme dostali razítko do památníku.

Loučka - rozhledna Doubrava - stánek a pokladna

Vzápětí jsme se vydali na schodiště, které se vinulo středem kovové věže s bubnovými vysílači mobilních operátorů až do výšky 33 metrů, kde se nacházela vyhlídková plošina s rošty. Vystoupat po průhledných schodech nahoru chtělo pořádnou odvahu a dalo nám to docela zabrat. Když jsme zdolali nekonečných 177 schodů, za odměnu jsme se pokochali výhledem na okolní obec Loučka a město Vizovice, poté Bílé Karpaty a Vizovickou vrchovinu či Hostýnské vrchy.

Loučka - rozhledna Doubrava - výhled do krajiny

Nahoře jsme strávili asi dvacet minut a pak jsme hodně opatrně sestupovali dolů, přičemž jsme míjeli další odvážlivce, dychtící po dalekých výhledech. Když jsme konečně v pořádku stanuli znovu na pevné zemi, rozhodli jsme se navštívit ještě jedno zajímavé místo v lese, které se jmenovalo Chladná studna. O tomto kouzelném místečku se více dozvíte v mém dalším příspěvku.

Loučka - rozhledna Doubrava - pohled z cesty ke Chladné Studni

Kompletní fotogalerii najdete zde

https://jirkacek1.rajce.idnes.cz/Loucka_-_rozhledna_Doubrava/

Historie :

Rozhlednu na hřebeni kopce Doubrava představuje ocelový typizovaný stožár společnosti T-Mobile, který byl vybudován na podzim roku 2002 u osady Loučka. Stalo se tak na místě, kde v první polovině minulého století stávala dřevěná rozhledna, která však byla pro špatný stav v padesátých letech stržena. Nový vysílač byl postaven na pozemku Lesního družstva Malinová stráň, které si vymínilo, že stožár ponese i turistický vyhlídkový ochoz. 

Stavba byla uvedena do provozu v květnu 2003 a vyhlídková plošina slavnostně zpřístupněna až v sobotu 17. července 2004. Pro turisty byl pod rozhlednou postaven stánek s občerstvením. Po zdolání 177 schodů můžete například spatřit Bílé Karpaty, Vizovickou vrchovinu, Hostýnské vrchy ba i vrcholky Tater.

Historie čerpána z webu

http://rozhledny.webzdarma.cz/doubrava.htm

Rozhledna Doubrava u Loučky je držitelem turistické zámky č.1116.

https://www.turisticke-znamky.cz/znamky/doubrava-loucka-vizovicke-vrchy-c1116

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


Statistiky

Online: 1
Celkem: 1643
Měsíc: 677
Den: 36